Employers

DISPECER / COORDONATOR LOGISTICA / DISPONENT FLOTA / AGENT LOGISTIC / RESPONSABIL LOGISTICA, Bucharest

col-narrow-left

Location:

Bucharest, Romania

Job Category:

Administrative, Customer Service, Logistics, Other

EU work permit required:

Yes
col-narrow-right

Job Reference:

Bucharest

Job Views:

267

Posted:

09.02.2018
col-wide

Job Description:

CODOGNOTTO GROUP este o companie internațională de transport, logistică și intermediere mărfuri, cu peste 900 de angajați în 50+ de filiale din 20 țări. Cu o flotă de aproape 1400 de camioane și o gamă largă de companii partenere ne ocupăm de transport rutier de marfă peste tot în Europa.Codognotto Group este prezent în Spania, Franța, Italia, Austria, Germania, Anglia, Bulgaria, România, Ungaria, Serbia, Slovacia, Polonia, Belarus, India, Singapore, Dubai.

Căutăm

DISPECER / COORDONATOR LOGISTICA / DISPONENT FLOTA / AGENT LOGISTIC / RESPONSABIL LOGISTICA

în BUCURESTI

Responsabilități:

- Adiminstrarea unei flotei internaționale de camionae TIR, monitorizarea costurilor, consumabilelor, a rutelor și turelor–cu orele conduse și cele de repaos.

- Contact zilnic cu clienții, furnizorii și echipele internaționale; folosirea platformelor destinate schimbului de marfă (Timocom, Trans, Teleroute, Transporeon etc.) pentru găsirea și/sau vinderea cargourilor, plasarea comenzilor, negocierea prețului, executarea transportului în timp util, cu eficiență de cost.

- Dezvoltarea și menținerea cu success a unei rețele internaționale de clienți și furnizori

Job Requirements:

Cerințe:

- Experiența anterioară nu este întotdeauna necesară

- Rezistență la stress, inițiativă proprie, capacitatea de a lua decizii și de a soluționa problem în mod independent, capacitate de lucruînechipă, într-un mediudinamic

- Abilități analitice și organizaționale, abilitatea de a comunica și negocia efficient

- Etuziasm și dorință de a crește profesional

Limbi Străine:

- Italiana sau engleza vorbite fluent

- Alte limbi străine preferate - Franceza, germană, poloneză, cehă, slovacă, bulgară, rusă, maghiară

Salary Benefits:

Oferim:

- Formare constant și instrumente moderne de lucru- Mediu de lucru international și posibilitatea de deplasare (între sediile din Europa)- Utilizare zilnică a limbilor străine- Salariu atractiv și planuri de dezvoltare.- Posibilitatea de a avansa în interiorul unei firme stabile și bine structurate.

Pentru aplicații, trimileți CV

Tag-uri:Transport, livrare, speditie, speditii, continental, transfrontalier, rutier, naval, aerian, aer si apa, planner, logistica, distributie, lant distributie, depozit, depozitare, logistic, logistica, dispecer, dispecer flota, flota, disponent, agent vamal, import, export, camion, treiler, TIR, angajare, job, munca, post, disponibilitate, italiana, engleza, franceza, poloneza, ceha, slovaca, slovena, bulgara, romana, rusa, maghiara, ungara, macedoneana, italian, englez, francez, polonez, ceh, slovac, bulgar, roman, rus, maghiar, ungar, macedonean

Employment Type:

Full time

YouTube video:

Company Info
Codognotto
Via Calnova 18
Salgareda (Treviso), Italy
Phone: +39 3318279561
Web Site: www.codognotto.com
Save Contact
Company Profile

comments powered by Disqus